Old 12-15-2016, 12:03 AM
prdek prdek is offline
Initiate

Default Dik

Ahoj,
děkuji za snahu. Na to jaká je to Diablovka tak je to na mě hodně obsáhlé a bez češtíny bych byl stracen, proto ti přeji pevné nervy a vduchu doufám že budeš pokračovat.
Protože ti tu lidi zanechávaj chyby,tak ja ti taky jednu pošlu pokud to teda neni chyba prefixu atd.chápu že to možná ani nejde opravit,protože generovaný věci jsou oříšek a občas se dokážou vygenerovat zazraky .Ale zase jsem se nasmál asi tam nemá bejt šance na vykrytí ale na použití.

Ještě jednou pevný nerv a ať se ti daří.

Last edited by prdek; 12-15-2016 at 05:28 AM.
Reply With Quote
Old 12-16-2016, 06:33 PM
Lumeriol's Avatar
Lumeriol Lumeriol is offline
Supporter

Quote:
Originally Posted by prdek View Post
Ahoj,
děkuji za snahu. Na to jaká je to Diablovka tak je to na mě hodně obsáhlé a bez češtíny bych byl stracen, proto ti přeji pevné nervy a vduchu doufám že budeš pokračovat.
Protože ti tu lidi zanechávaj chyby,tak ja ti taky jednu pošlu pokud to teda neni chyba prefixu atd.chápu že to možná ani nejde opravit,protože generovaný věci jsou oříšek a občas se dokážou vygenerovat zazraky .Ale zase jsem se nasmál asi tam nemá bejt šance na vykrytí ale na použití.
Ahoj, děkujeme za pochvalu, vyřídím i kolegovi překladateli Jsme tým dvou a určitě budeme pokračovat až nám dají zase nějaké texty k překladu, což by po novém roce mohlo být snad poměrně rychle
Chyby opravujeme, takže budeme rádi, když je budou hráči zanechávat i nadále, také chceme, aby byl překlad co nejlepší. Dohledám anglický originál, abych se mohl podívat co tam má skutečně být, ale jelikož se tyto vlastnosti přidělují automaticky, tak si nejsem úplně jist, že to vyladííme, protože vykrytí je zkrátka pro štíty obecně a může tam být chyba už od vývojářů. A třeba si jí všimnou a opraví. Každopádně děkujeme, hra bude zase o něco lepší

EDIT: v angličtině je to "({%d0}% Chance on Block)" a je to použito standardně pro všechny štíty. Zkusím napsat autorům, zda v tom není chyba.

EDIT 2: Vyjádření od Zantaie - It's fine. It has a skill baseline and rolled an affix with one.

Last edited by Lumeriol; 12-28-2016 at 08:17 PM.
Reply With Quote
Old 01-03-2017, 10:52 PM
LiberX LiberX is offline
Initiate

Default K češtině

Ahoj, děkuju za češtinu, je super nemuset nad tím tolik při hraní přemýšlet.

Jinak bych chtěl upozornit na pár věcí, které mne praštily do očí:
-"Skeleton Key" http://grimdawn.wikia.com/wiki/Skeleton_Key_(quest_item) přeloženo jako "Univerzální klíč". Kostěný klíč by asi znělo lépe.

-"Rover Elder" http://grimdawn.wikia.com/wiki/The_Lost_Elder přeloženo jako Tulák-radní. Stařešina by asi znělo lépe.

Last edited by LiberX; 01-04-2017 at 04:52 PM.
Reply With Quote
Old 01-14-2017, 04:16 PM
Lumeriol's Avatar
Supporter

Quote:
Originally Posted by LiberX View Post
Ahoj, děkuju za češtinu, je super nemuset nad tím tolik při hraní přemýšlet.

Jinak bych chtěl upozornit na pár věcí, které mne praštily do očí:
-"Skeleton Key" http://grimdawn.wikia.com/wiki/Skeleton_Key_(quest_item) přeloženo jako "Univerzální klíč". Kostěný klíč by asi znělo lépe.

-"Rover Elder" http://grimdawn.wikia.com/wiki/The_Lost_Elder přeloženo jako Tulák-radní. Stařešina by asi znělo lépe.
Ahoj, díky za pochvalu.

K tvým bodům - skeleton key je sice ryzím překladem Kostěný klíč, ale toto sousloví se používá skutečně pro jakýsi paklíč či univerzální klíč, který dokáže odemykat různé zámky.

Ohledně Rover elder - stařešinové byly spíš u divokých kmenů a v pravěku, v období, kdy se hra odehrává (17. - 18. století) je vedoucí hierarchie už trochu odlišná, i když slovo radní asi nebude ten nejlepší výraz. Rozhodně se ovšem nejedná o stařešinu, který měl ve společnosti výrazně jinou úlohu.
Reply With Quote
Old 02-14-2017, 10:07 AM
msstar msstar is offline
Initiate

Ahoj já mám spíše problém s jinou věcí je to trošku složitější na popis ale pokusím se. Nevím jak je to v originálu, myšleno angličtinu. Ale v druhé záložce u postavy (První záložka fyzická kondice, rafinovanost atd.) kde jsou psané Fyzické vlastnosti. Fyzické zranění, Zranění probodnutím atd... je také Zranění šokem ale když otevřete hvězdnou mapu, tak ta samá vlastnost to jako zranění šokem je zde definováno jako zranění vnitřním poraněním například u znamení Oleron (na hvězdné mapě v pravo dole) přišel jsem na to teprve když jsem dal bod do hlavy kde je +100% zranění vnitřním poraněním. Je to trochu matoucí když se jedna a ta samá vlastnost jednou jmenuje Zranění vnitřním poraněním a jednou Zranění šokem.
Ale neberte to jako hate. Naopak, já jsem hrozně moc rád že někdo tuhle češtinu vytvořil zcela zadarmo ze své vlastní vůle bez nějaké snahy to zpeněžit a vytřískat z toho co jde. Velký respekt !.
I když já už v tom utopil 450hodin podle Steamu a to jsem ještě zdaleka neskončil.

Tak ještě dodatek. U poslední verze češtiny mi to píše Tag not found... dost často mimo jiné i u věcí které už byli ok. Například u postavy ta zmiňovaná druhá záložka hned nad řádkem útočná rychlost. A je toho mnohem více.

Last edited by msstar; 02-14-2017 at 11:16 AM.
Reply With Quote
Old 02-14-2017, 08:33 PM
Lumeriol's Avatar
Supporter

Quote:
Originally Posted by msstar View Post
Ahoj já mám spíše problém s jinou věcí je to trošku složitější na popis ale pokusím se. Nevím jak je to v originálu, myšleno angličtinu. Ale v druhé záložce u postavy (První záložka fyzická kondice, rafinovanost atd.) kde jsou psané Fyzické vlastnosti. Fyzické zranění, Zranění probodnutím atd... je také Zranění šokem ale když otevřete hvězdnou mapu, tak ta samá vlastnost to jako zranění šokem je zde definováno jako zranění vnitřním poraněním například u znamení Oleron (na hvězdné mapě v pravo dole) přišel jsem na to teprve když jsem dal bod do hlavy kde je +100% zranění vnitřním poraněním. Je to trochu matoucí když se jedna a ta samá vlastnost jednou jmenuje Zranění vnitřním poraněním a jednou Zranění šokem.
Ale neberte to jako hate. Naopak, já jsem hrozně moc rád že někdo tuhle češtinu vytvořil zcela zadarmo ze své vlastní vůle bez nějaké snahy to zpeněžit a vytřískat z toho co jde. Velký respekt !.
I když já už v tom utopil 450hodin podle Steamu a to jsem ještě zdaleka neskončil.

Tak ještě dodatek. U poslední verze češtiny mi to píše Tag not found... dost často mimo jiné i u věcí které už byli ok. Například u postavy ta zmiňovaná druhá záložka hned nad řádkem útočná rychlost. A je toho mnohem více.

Ahoj, problém je spíše v tom, že autoři v tom mají sami občas bordel a možná tam zůstalo ještě něco opomenuté. Mrknu se na to.

Po posledním patchi se pár věcí měnilo, až si budeš číst odpověď, zde na foru už bude ke stažení verze kompatibilní, aby byly zase všechny tagy v pořádku.

Hra se stále vyvíjí, bohužel to není děláno tak efektivně, aby se automaticky nahrazovaly chybějící tagy anglickými ekvivalenty. Nejspíše proto, že texty nejsou tagovány ale dělány řádkově. Tudíž vždy než vydáme aktuální verzi češtiny, je tam pár takovýchto problémů. Občas jsou texty vydány dříve, tak to stačíme doplnit angličtinou, než to přeložíme, ale většinou jsou texty uvolňovány až několik dní po vydání patche. Větší problém bude s datadiskem, kde to vypadá, že texty budou až po vydání nebo těsně před ním.
Reply With Quote
Old Yesterday, 05:48 PM
LiberX LiberX is offline
Initiate

Default Chybka

Až bude chuť a čas, tak si opravte název jednoho z deníků: Průzkumné hLŠení z Burrwitche.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules